Krajský svaz házené Vysočina

22.8.2018 otevřeno: 440 x

Úspěch Žirovnice na Cell Cupu 2018

Žirovnické starší žačky se vydaly do dalekého Maďarska, aby se zde ve městě Veszprém zúčastnily věhlasného turnaje CELL-CUP. Turnaj se pořádá tradičně v polovině srpna. Od 12. do 18. srpna se ho letos zúčastnilo 102 týmů v 8 kategoriích (4M + 4W).

Naše kategorie byla silně zastoupená 13 týmy z Maďarska, Rumunska, Polska a Izraele. Žirovnický tým byl jediným českým účastníkem na turnaji. V základní skupině jsme odehráli 6 zápasů + 2 v nadstavbě.
První zápas s domácím Veszprémem (Žirovnice - Veszprém 21:15) byl zahřívací, děvčata téměř dva měsíce nehrála, do brány musela jít hráčka/brankařka s malými zkušenosti (po odchodu naší stávající opory), poprvé došlo po roce k propojení ročníku 2005 s 2004, tým doplnily mladší žákyně a 2 hráčky z Velkého Meziřící - Karolína Slámová a Bára Rosická nás počtově posílily. V tomto týmovém pojetí byla odvaha odjet na tak silně obsazený turnaj. Holky však hrály srdcem a vůlí. Zápas od zápasu dokazovaly, že umí bojovat a nevzdávají žádný zápas. První den jsme odehráli ještě jeden zápas s Dorogem z Maďaska – velmi důležitý zápas, jelikož Dorog patřil mezi favority turnaje. Holky nechaly na palubovce všechny síly a zvítězily těsně 21:20.
Večer bylo ve Veszprema Aréně velkolepé zahájení, famózní nástup zástupců týmů, doplňoval dech beroucí doprovodný program.
Druhý den nás čekal pouze 1 zápas se silnými soupeřkami z Maďarska Haládes. Byl to rychlý zápas, kde se trestala každá chyba. U vedení se střídaly oba týmy, pro Žirovnici to byla první těsná prohra 15:17.
Další zápasy v nadcházejících dnech už děvčata zvládla na výbornou a ze skupiny jsme po 1 prohře postupovali z 2. místa: Žirovnice - Ghimbav (ROU) 20:9, Žirovnice - Sovata (ROU) 23:21, Žirovnice - Budaörs (HU) 22:14.
V pátek dopoledne nás čekal nejdůležitější zápas – zda postoupíme do bojů o 1. - 2. místo či o 3. - 4. místo. Boj jsme svedli s týmem Debrecini – výběrovým sportovním celkem z Maďarska, který postupoval z 1. místa v druhé skupině. Holky se zaměřily na perfektní obranu a spolupráci v útoku, zápas zvládly bravurně a výsledek 20:16 nám zpečetil zasloužený postup do Veszprem Arény, kde nás čekal těžký zápas s našimi přemožiteli Haládes (HU). Cíl – Aréna - byl splněn a výhra by byla pomyslnou třešničkou na dortu. V zápase o zlato se holky trochu trápily, únava byla znát a soupeř také nepředváděl kvalitní hru. Vedení jsme nedokázali udržet a stejnou prohrou 15:17 jsme skončili na krásném druhém místě. Hrát na palubovce Veszprém Arény byl neskutečný zážitek, splnily jsme si tak sen o „velké“ házené :-)
Celý turnaj byl výborně organizován, každý večer byl doprovodný program v podobě párty v klubu pro hráče a hráčky. Pro trenéry byla připravena plavba lodí po Balatonu a slavnostní přijetí u starosty. Odvážíme si z Maďarska spoustu krásných zážitků, nové zkušenosti a přátelství.
Okusili jsme jiný styl hry – s takovou rychlostí a razancí se prakticky u nás nepotkáme a zažili jsme i úplně jiné sudí, které pískali naprosto odlišně, než u nás (velmi pečlivě a přísně).
Do Čech jsme kromě stříbra, dovezli i individuální cenu – nejlepší hráčkou naší kategorie W14 se stala Adéla Brabcová (která se navrátila po zranění kolene).

Sestava: Lucie Hemberová – brána, Adéla Brabcová, Barbora Heřmánková, Tereza Šindelářová, Kateřina Prantlová, Lucie Randlíková, Katka Papáčková, Kamila Brtníková, Adéla Schmidtová, Adéla Janková, Veronika Novotná, Tereza Janoušková, Edita Havlová, Michaela Jelínková, Karolína Slámová a Bára Rosická (obě z Velkého Meziříčí).

foto: Pavel Rosický

Horní řada zleva: Jindra Hembera - asistent trenéra, Katka Papáčková, Adéla Schmidtová, Lucie Hemberová, Lucie Randlíková, Tereza Šindelářová, Adéla Brabcová, Karolína Slámová, Kateřina Prantlová, Kamila Brtníková, Iveta Brabcová - trenérka
Spodní řada: Michaela Jelínková, Veronika Novotná, Tereza Janoušková, Barbora Heřmánková, Edita Havlová, Adéla Janková, Bára Rosická

 

Ivana Kneslová, DHK Slavoj Žirovnice