Krajský svaz házené Vysočina

5.10.2017 otevřeno: 410 x

Žirovnický pohár

Ve dnech 15.- 17.9. 2017 se do žirovnické sportovní haly sjelo 8 týmů, aby zde odehrály již třetí turnaj určený pro kategorii mladší žačky Žirovnický pohár. Do Žirovnice zavítaly týmy: TJ Jiskra Třeboň, TJ Sokol Kobylisy Praha, HC Háje Praha, HK Ivančice, HC Milevsko, TJ Slavoj Tachov, TJ Sokol Písek a DHC Plzeň. Turnaj se hrál systémem každý s každým, tedy se během 3 dnů odehrálo 36 zápasů.

Celý turnaj se nesl v přátelské atmosféře, zpestřením turnaje byla střelba na přesnost na plachtu. Prvenství v této disciplíně patřilo družstvu TJ Jiskra Třeboň a nejlepší střelkyní na plachtu se stala Katka Krakowitzerová rovněž z Třeboně.
Na konci turnaje byla vyhlášena cena Fair play, kterou si s nejnižším počtem trestů odnesl tým TJ Sokol Kobylisy II. Praha.
Trenéři a rozhodčí měli za úkol anketou nominovat 3 hráčky, které je na turnaji zaujaly svými výkony, ty pak byly oceněné trofejí jako „objev turnaje“ . Nejvíc bodů dostala domácí Adéla Brabcová, jako druhá se umístila hráčka z Třeboně Simona Schreibmeierová a na třetím místě byla Vrbková Viktorie z TJ Sokol Kobylisy.
Další vyhlašovaná a oceněná kategorie byla hráčky týmu. Tu volili vždy po zápase trenéři soupeře. Hráčka, která dostala nejvíce bodů pak byla oceněna při závěrečném ceremoniálu trofejí hráčka týmu. Oceněny byly tyto hráčky:
Z TJ Jiskra Třeboň Katka Krakowitzerová, z TJ Sokol Kobylisy Praha Berenika Havlíčková, z HC Háje Praha Andrea Hloušková, z HK Ivančice Nikola Kusslová, z HC Milevsko Tereza Kozáková, z TJ Slavoj Tachov Michaela Hůďová, z TJ Sokol Písek Emma Zelenková, z DHC Plzeň Natálie Hofírková a z domácího týmu DHK Slavoj Žirovnice Barbora Heřmánková.

Konečné pořadí:
1. DHK Slavoj Žirovnice
2. TJ Jiskra Třeboň
3. TJ Sokol Kobylisy II.Praha
4. HK Ivančice
5. HC Háje Praha
6. TJ Sokol Písek
7. HC Milevsko
8. DHC Plzeň
9. TJ Slavoj Tachov